GUINNESSOVKA MÁ NOVÝ REKORD! OBŘÍ NEGRONI

GUINNESSOVKA MÁ NOVÝ REKORD! OBŘÍ NEGRONI

14.09.2022 Jana Čiháková

Hotel v thajském hlavním městě Bangkoku se v pondělí zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, když jeho barmani namíchali největší koktejl Negroni. Italského aperitivu připravovaného z ginu, bitteru a sladkého vermutu vyrobili přes 630 litrů, čímž překonali předchozí rekord 504 litrů, uvedla agentura Reuters.

Barmani v hotelu Kimpton Maa-Lai Bangkok nalili desítky lahví s klíčovými ingrediencemi do namražené akrylové nádoby vysoké 1,7 metru a vážící asi 400 kilogramů. Rozhodčí Kazujoši Kirimura doplnil, že hotel bude muset v nadcházejících měsících koktejl naplnit do lahví a ty pak distribuovat.

Podle nejznámějšího příběhu bylo Negroni vynalezeno ve Florencii v roce 1919 v kavárně Casoni, když si hrabě Camillo Negroni objednal koktejl Americano. Chtěl ho ale mít silnější, a tak požádal barmana, aby do nápoje dal místo sodovky gin.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

KAM ZAJÍT: ČERSTVÉ TIPY NA PODNIKY, KDE VÁM ZACHUTNÁ

29.05.2023 | Nové menu, anebo skvělý tip na výlet našemu oku neunikají. Co jsme pro vás vybrali za květen?

ŘETĚZCE JAKO ŽÁBA NA PRAMENI: MINISTERSTVO VOLÁ PO FÉROVÝCH CENÁCH

26.05.2023 | Obchodní řetězce podle viceprezidenta Agrární komory ČR (AK) a generálního ředitele společnosti Úsovsko Jiřího Milka dlouhodobě diskriminují tuzemské výrobce potravin pomocí přemrštěných obchodních přirážek, nevýhodného umístění v regálech či nedoplňováním jejich zboží na pulty. "Každá nová smlouva znamená další slevu a vyšší marži pro obchod. Nikoliv nižší cenu pro zákazníka," řekl dnes Milek na sněmu AK v Olomouci.

VE SLENCE VÍNA JE VÍCE ALKOHOLU NEŽ V PANÁKU VODKY: VĚDĚLI JSTE TO?

25.05.2023 | Věděli jste, že sklenka vína či velké pivo obsahuje více alkoholu než panák vodky? Devět z deseti Čechů by to správně netiplo. Láhev vodky sice obsahuje 40 % alkoholu, ale pije se po panácích. Více než nad procenty je potřeba přemýšlet nad množstvím, které vypijete.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.