GUINNESSOVKA MÁ NOVÝ REKORD! OBŘÍ NEGRONI

GUINNESSOVKA MÁ NOVÝ REKORD! OBŘÍ NEGRONI

14.09.2022 Jana Čiháková

Hotel v thajském hlavním městě Bangkoku se v pondělí zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, když jeho barmani namíchali největší koktejl Negroni. Italského aperitivu připravovaného z ginu, bitteru a sladkého vermutu vyrobili přes 630 litrů, čímž překonali předchozí rekord 504 litrů, uvedla agentura Reuters.

Barmani v hotelu Kimpton Maa-Lai Bangkok nalili desítky lahví s klíčovými ingrediencemi do namražené akrylové nádoby vysoké 1,7 metru a vážící asi 400 kilogramů. Rozhodčí Kazujoši Kirimura doplnil, že hotel bude muset v nadcházejících měsících koktejl naplnit do lahví a ty pak distribuovat.

Podle nejznámějšího příběhu bylo Negroni vynalezeno ve Florencii v roce 1919 v kavárně Casoni, když si hrabě Camillo Negroni objednal koktejl Americano. Chtěl ho ale mít silnější, a tak požádal barmana, aby do nápoje dal místo sodovky gin.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

DOBRÉ A ŠPATNÉ POTRAVINY NEEXISTUJÍ! JAK SE DÍVAT NA TO, CO JÍME?

21.09.2022 | Ministerstvo zemědělství (MZe) nepodporuje zavádění povinného označování potravin, takzvaného Nutri-score, na celoevropské úrovni. Stávající systém používaný v ČR považuje za dostatečný a zavádění jednotného označování by rozdělovalo potraviny na dobré a špatné.

ÚSTECKO OBRÁŽELO 370 KILOGRAMŮ ZKAŽENÉHO MASA

26.09.2022 | Řidič na Ústecku převážel 370 kilogramů drůbežího masa a dalších potravin bez funkčního chladicího zařízení. Veterinární inspektoři všechny potraviny znehodnotili obarvením a nařídili je odstranit. Přepravce může dostat pokutu do padesáti milionů korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

OBRAŤTE A POCHUTNEJTE SI: SLANÝ RAJČATOVÝ KOLÁČ

05.10.2022 | Že musí být koláč vždy jen sladký? To přece nemusí být pravda. Tento slaný ze špaldové mouky je lehký a skvěle poslouží jako chutná obměna večeře! Stačí ho jen obrátit a pak už si ho můžete jen vychutnat!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.