Dojde mouka? Nevadí. Do 20 min je u vás aneb nová garance od Wolt

Dojde mouka? Nevadí. Do 20 min je u vás aneb nová garance od Wolt

25.11.2021 ČTK, SHUTTERSTOCK

Služba na doručování jídla Wolt dnes v Praze na Smíchově otevřela svůj první obchod pod názvem Wolt Market. Sloužit bude k objednání potravin, drogistického zboží nebo potřeb do domácnosti. Objednávku budou mít lidé doma do 20 minut, k zákazníkům v nejbližším okolí prodejny by kurýři měli zvládnout dorazit do čtvrt hodiny.

Do konce roku chce Wolt v hlavním městě otevřít druhý obchod. Firma to dnes sdělila ČTK. Z konkurentů podobnou službu už déle provozuje Dáme jídlo, společnost Bolt plánuje její spuštění v Praze do konce roku.

Wolt Market bude v provozu denně od 08:00 do 22:00, nabízí kolem 2000 produktů. Z počátku bude podle firmy určen hlavně pro malé a týdenní nákupy. V prvním měsíci budou do rozvozové oblasti spadat Smíchov, Vinohrady, Hradčany, Vyšehrad, Dejvice, Střešovice, Nové Město, Podolí, Braník a také části Karlína, Žižkova a Nuslí. Zákazník musí objednat zboží alespoň za 200 korun. Do prodejny budou mít přístup jen partnerští kurýři Woltu.

Start-up Wolt službu provozuje ve Finsku, Řecku a Dánsku. Zkušenosti z těchto zemí podle ředitelky Wolt Marketu pro ČR a Slovensko Jany Trnovské ukázaly, že zájem o dovoz zboží je velký od počátečního otevření. "Cílem Wolt Marketu je stát se službou, která poskytne našim uživatelům prvotřídní zákaznický zážitek, zatímco zůstane zisková. Samo o sobě je to velká výzva, protože rychlá donáška i potraviny jsou nízkomaržový a po operační stránce velmi nákladný a komplexní byznys. Náplní mojí práce je tedy udělat všechno pro to, abychom našich cílů dosáhli," uvedla Trnovská.

Dáme market?

Firma Dáme jídlo svou službu Dáme market spustila letos, nejprve v Praze. Nyní jsou na rozvozové mapě podle informací na webu společnosti také Brno, Olomouc, Plzeň a Liberec. Nákupy rozváží do půl hodiny. Kromě potravin či drogerie si lidé jejím prostřednictvím mohou objednat i hračky nebo krmivo pro zvířata.

Estonský start-up Bolt chce provoz služby Bolt market v České republice zahájit do konce roku v Praze. Z počátku se hodlá zaměřit na dovoz potravin, s objednávkou by měli být kurýři u zákazníka do 15 minut. Už začátkem příštího roku by Bolt chtěl službu podle manažera Bolt Food pro ČR Marka Maxy rozšířit do dalších měst, zaměří se na ta, kde už působí a rozváží jídlo z restaurací, řekl dříve ČTK.

Technologický start-up Wolt vznikl v roce 2014 ve Finsku. Nyní působí ve 23 zemích. Do České republiky vstoupil v roce 2018, služby nabízí v jedenácti městech, naposledy expandoval do Mladé Boleslavi.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

INSPEKTOŘI JÁSAJÍ: NEJMÉNĚ ZÁVAD BURČÁKU!

27.01.2022 | Výsledky kontrol burčáku a částečně zkvašeného hroznového moštu (ČZHM) v prodejní sezóně 2021 ukázaly pozitivní trend, kdy požadavkům právních předpisů při hodnocení v laboratoři nevyhověl pouze jediný vzorek.

MEDY ČEKÁ MEDOVÁ BUDOUCNOST! JSOU NEJLEPŠÍ ZA 10 LET

24.01.2022 | Podíl nevyhovujících medů v obchodech je nejnižší od roku 2010, jsou navíc jednou z nejkontrolovanějších potravin. Rostoucí kvalita medů z obchodních pultů je jedním z důvodů, proč jim Češi dlouhodobě stále více důvěřují. Některé firmy, jako je například největší český výkupce a distributor medu Medokomerc, dokonce testují své medy i nad rámec zákonných povinností.

ČEŠI PŘICHÁZEJÍ NA CHUŤ RYBÁM: LOSOS V JASNÉM VEDENÍ

27.01.2022 | Zájem Čechů o ryby se značně odvíjí od dané sezony, nejvyšší je před Vánocemi. Obecně ale poptávka po rybách v tuzemsku stoupá, nejoblíbenější je losos. Obchodníci rozšiřují nabídku mořských i sladkovodních ryb, zaměřují se na certifikované chovy a co nejrychlejší dodání k zákazníkovi od výlovu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.