DO POPOVIC PŘIJEDOU CHUTĚ Z CELÉHO SVĚTA: STREET FOOD FESTIVAL

DO POPOVIC PŘIJEDOU CHUTĚ Z CELÉHO SVĚTA: STREET FOOD FESTIVAL

08.08.2022 Jana Čiháková

Asijské delikatesy, čerstvé ryby, šťavnaté burgery, exotická masa i hmyzí speciality, sladké španělské koblihy churros, rolovaná zmrzlina… a poctivé velkopopovické pivo! Den ve společnosti dobrého jídla a pití můžete prožít na Street Food Festivalu, který se koná v pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy v sobotu 20. srpna od 10 do 17 hodin.  Vstup je zdarma.

Sobotní odpoledne v pivovaru Velké Popovice nabídne nejen mimořádný gastronomický zážitek, ale také kreativní dílny či malování na obličej pro děti i komentované prohlídky malebného pivovaru, jehož historie se začala psát už v roce 1874. Prohlídková trasa zahrnuje současnou i historickou varnu, expozici pivních obalů, ochutnávku nefiltrovaného Kozla přímo v pivovarských sklepech a seznámení s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou. Online prodej vstupenek na prohlídky: https://tickets.prazdroj.cz/prohlidka-pivovaru-po-stopach-kozla

Chcete-li si užít výlet do Velkých Popovic opravdu naplno, bez starostí s parkováním či kolonami, vydejte se na cestu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10:15 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Na cestu zpět do Prahy se pak vydá v 16.45. Cena jednosměrné jízdenky je 100 Kč. Jízdenky na Kozel expres zakoupíte online: cesta tam a cesta zpět.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SPADLA KLEC! MINISTERSTVO SI POSVÍTILO NA MARŽE

21.04.2022 | Ministerstvo zemědělství začalo spolu s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v minulém týdnu sledovat prodejní ceny vybraných potravin. Kontroly mají trvat nejméně tři měsíce, řekl dnes novinářům ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) po jednání s předsedou ÚOHS Petrem Mlsnou.

5 KLASIK A JEJICH 5 ALTERNATIV, ANEB - MÁTE NA VÝBĚR!

27.09.2022 | Nutriční peklo, anebo jízda na lehčí vlně? Máte na výběr. Sečetli jsme a podtrhli kalorickou náročnost oblíbených pokrmů a přidali k tomu i alternativy, které nejenže obsahují více živin, ale stačí na jejich zpracování i méně času a energie…

KROKETY JEN Z BRAMBOR? A CO ZKUSIT BROKOLICOVÉ?

29.09.2022 | Bramborové krokety jsou klasika, která potěší. Nemusíte se omezovat ale jen na tento druh zeleniny. Brokolicové krokety vás překvapí svou výtečnou chutí a obsahují i méně kalorií.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.