DO OBCHODU V TOMTO VEDRU? RADĚJI NÁKUPY ONLINE!

DO OBCHODU V TOMTO VEDRU? RADĚJI NÁKUPY ONLINE!

22.07.2022 Jana Čiháková

Současná vedra podle obchodníků zvedají takzvaný impulzivní prodej, tedy zájem především o menší balení nápojů k okamžité spotřebě či nanuky. Některé on-line supermarkety sledují vyšší zájem o dovoz nákupu domů, a to v Praze i dalších regionálních městech. Tradičně při vysokých teplotách roste v potravinách poptávka po melounech, zmrzlinách, alkoholických i nealkoholických nápojích.

Obchody Albert sledují, že objemy prodaných nápojů v těchto horkých dnech rostou až dvojnásobně. "Také sezonní nárůst prodejů je vyšší než vloni vzhledem k extrémním horkům," řekl ředitel komunikace prodejen Jiří Mareček. Prodeje jsou podle něj vyšší ve všech kategoriích nápojů. V případě piv je v tomto ročním období zpravidla vyšší poptávka po výčepních, nízkostupňových a nealkoholických, uvedl dále. Dodal, že lidé kupují ve velkém piva v akci, což odpovídá celkovému trendu zvýšené poptávky ve slevách a nejistotě zákazníků z dalšího cenového vývoje.

V řetězci Penny Market jsou momentálně o desítky procent vyšší prodeje balených vod. Lidé podle mluvčího společnosti Tomáše Kubíka nakupují více i citrony, limety nebo grepy. V řádu desítek procent rostou prodeje melounů, zájem je ale i o další druhy ovoce a zeleniny jako borůvky, ananasy, rajčata nebo ledový salát. Vyšší poptávka je po rybách, například pstruzích, řekl dále Kubík.

Hypermarkety Globus v současné době zaznamenaly podle své mluvčí Anety Turnovské rostoucí zájem o piva včetně nealkoholických či rodinná balení zmrzlin a nanuků.

"Vidíme, že roste počet zákazníků, pro které je příjemnější nechat si nákup přivézt domů, než trávit čas na rozpáleném parkovišti u supermarketu," uvedl mluvčí e-shopu Košík.cz František Brož. Lidé podle něj více využívají možnost nechat si dovézt nápoje ledově vychlazené. Brož zmínil, že se v těchto dnech zvyšuje odbyt některých čajů, které jsou vhodné pro tzv. cold-brew.

Teploty v ČR v těchto dnech překonávají 35 stupňů Celsia. Horko bude podle meteorologů i o víkendu. Teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, na většině území se budou pohybovat kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

ZMRZKA JAKO RISK? ZÁVAŽNÁ POCHYBENÍ NA MORAVĚ!

11.08.2022 | Hygienici v Jihomoravském kraji zjistili v 18 z 35 kontrolovaných provozoven nevyhovující zmrzlinu. Laboratorní testy u většiny z nich zjistily bakterie způsobené nedostatečnou hygienou stroje nebo obsluhy. Hygienici navrhli sankce za 70 000 korun.

CENU MASA TLAČÍ I OBALOVÝ MATERIÁL! HLEDÁ SE ŘEŠENÍ?

26.07.2022 | Obaly masných výrobků zdražily za poslední rok o 100 %. Vyplývá to údajů Českého svazu zpracovatelů masa (ČSZM). Podle jeho výkonného ředitele Radka Slance jde o významnou položku při tvorbě konečné ceny výrobku. Firmy proto hledají způsoby, jak snížit spotřebu obalů.

BURČÁK BUDE! VALTICE OZNÁMILY SKLÍZENÍ HROZNŮ

01.08.2022 | První letošní hrozny, které poslouží na výrobu burčáku, sklidili dnes ráno ve vinohradu na Kraví hoře v Dolních Dunajovicích. Většina obvyklých raných odrůd dozraje až za týden, vinařství Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice bude burčák vyrábět z odrůdy Augustovskij dovezené ze Slovenska. Ta dozrává o osm až deset dní dříve než Irsai Oliver, který obvykle dozrává jako první.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.