DÁME JÍDLO  SPUSTÍ EXPRESNÍ DORUČENÍ ZBOŽÍ DO 30MINUT

DÁME JÍDLO SPUSTÍ EXPRESNÍ DORUČENÍ ZBOŽÍ DO 30MINUT

19.07.2022 Jana Čiháková

Společnost Dáme jídlo v červenci spustí novou službu Dáme rozvoz, která nabídne zákazníkům rozvoz zboží z obchodů a e-shopů do 30 minut. Službu spustí s vybranými partnery během července a postupně ji chce nabízet ve 100 obcích po celé ČR.

Od července nabízí doručení zboží z e-shopů do 30 minut společnost Wolt, expresní doručování z obchodů nabízí také firma DoDo nebo společnost Liftago, která spolupracuje například s e-shopem Alza.cz.

Podle generálního ředitele firmy Filipa Fingla na českém trhu služba doručení zboží v den objednání v současnosti tvoří minimum objednávek. "Pokud zákazník chce zboží v daný den, je pro něj poměrně složité a drahé takovou službu obdržet, proto vidíme prostor pro novu službu," poznamenal.

ZBOŽÍ DOMA DO PŮL HODINY

Firma službu definuje jako doručení zboží do hmotnosti deseti kilogramů, jako je například elektronika, oblečení nebo knihy. "Uživatelům dáváme do ruky nástroj, díky kterému mohou mít doma velmi rychle prakticky cokoli," doplnil.

Služba by měla fungovat na principu spolupráce s partnerskými obchody, u kterých zákazník bude mít možnost zvolit si expresní dopravu. Cenu pro zákazníky si budou obchodníci určovat sami, Dáme jídlo bude o cenách pro klienty vyjednávat individuálně.

Podle Firgla má společnost aktuálně kolem 3800 kurýrů. "Snažíme se čím dál více zaměřovat na jednostopá vozidla, využívat skútry a především cyklisty, abychom zlepšovali udržitelnost naší dopravy," uvedl. Dodal, že využití kol ve městech zvyšuje prostupnost kurýrů dopravou a může ovlivnit i rychlost doručení zboží.

Dáme jídlo uvádí, že v současnosti doručí během denní špičky více než 10.000 jídel a dalších položek za hodinu. Dodoává, že své služby nabízí 60 procentům české populace.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

BURČÁK BUDE! VALTICE OZNÁMILY SKLÍZENÍ HROZNŮ

01.08.2022 | První letošní hrozny, které poslouží na výrobu burčáku, sklidili dnes ráno ve vinohradu na Kraví hoře v Dolních Dunajovicích. Většina obvyklých raných odrůd dozraje až za týden, vinařství Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice bude burčák vyrábět z odrůdy Augustovskij dovezené ze Slovenska. Ta dozrává o osm až deset dní dříve než Irsai Oliver, který obvykle dozrává jako první.

OTEVŘENÁ DATABÍZE: VYHLEDEJTE SI POTRAVINY S VYLEPŠENÝM SLOŽENÍM!

04.08.2022 | Reformulace je úprava složení potravinářského výrobku, aby více odpovídal zásadám pestré vyvážené stravy, která je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

DO OBCHODU V TOMTO VEDRU? RADĚJI NÁKUPY ONLINE!

22.07.2022 | Současná vedra podle obchodníků zvedají takzvaný impulzivní prodej, tedy zájem především o menší balení nápojů k okamžité spotřebě či nanuky. Některé on-line supermarkety sledují vyšší zájem o dovoz nákupu domů, a to v Praze i dalších regionálních městech. Tradičně při vysokých teplotách roste v potravinách poptávka po melounech, zmrzlinách, alkoholických i nealkoholických nápojích.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.