CO SLEDOVAT PRO ZÁBAVU I DOBROU CHUŤ?

CO SLEDOVAT PRO ZÁBAVU I DOBROU CHUŤ?

16.05.2022 Jana Čiháková

Šéf se vrací. A s ním se můžete těšit na retrospektivní výlet po českých profesionálních kuchyních. Osm dílů. Osm národních kuchyní, osm kuchařů. A stále jen jeden šéf a jeho pohled na rychlou, efektní i efektivní kuchyni. Inspirujte se!

Jak to bylo, šéfe? To je otázka pro Zdeňka Pohlreicha v nové kuchařské show, která odhaluje nejen zákulisí pořadu Ano, šéfe!, ale také recepty atraktivních kuchyní různých koutů světa.

Jako rozcvičku, ještě před úvodními titulky, stihne Zdeněk Pohlreich připravit úvodní recept. Tedy vepřovou kotletu s grilovaným zelím a celerovým pyré. Pak už přizná, že se ho dodnes lidé ptají, jak to bylo s pořadem Ano, šéfe. A slíbí, že právě nyní se diváci dozvědí vše, co potřebují vědět.

Na začátek si připomeneme první restauraci, kterou Zdeněk navštívil. Jak sám říká: „Nečekal jsem zázraky, ale tohle mi vyrazilo dech.“ Zdeněk Pavlu Býčkovi, spolumajiteli The Eatery, vysvětluje, že se nakonec bojácné slečny dočkal a že si vzpomíná, jak měla skvělou propisku s krokodýlem. S Pavlem Býčkem se Zdeněk zná delší dobu, ovšem Pavel vzpomíná: „Jo, tehdy, když jsme se potkali, solidně jste mě poslal k šípku. Bylo mi osmnáct, končil jsem školu a sešli jsme se na jedné kuchařské výstavě. Tam jsem vám vyprávěl, jak se chystám do Anglie, do těch michelinských restaurací… A vy jste mi jen odpověděl: ,Takových už jsem viděl.‘ A odešel jste. Ale karma funguje a po letech – jsme tady a teď, spolu.“ Zdeněk dodává: „Je fajn být v restauraci s lidmi, kteří gastronomii takovou, jakou si ji pamatuji já, vlastně nezažili.“

Byl Zdeněk nervózní, když do restaurací vstupoval? To Pavla zajímá nejvíc. Zdeněk vysvětluje: „Nervózní jsem nebyl, spíš jsem byl naštvaný, že to vypadá, jak to vypadá. A z našeho natáčecího poprvé si vybavuju už jen ty základní věci: „Oblohy, chemické výrobky, umělé věci a kečup jako základní stavební kámen chuti, ze kterého přece slušní lidé nevaří.“

Jak se vaří dnes? Pavel vysvětluje, že v jeho podniku se vaří moderní česká kuchyně. Ze sezónních produktů. Navíc z levnějších druhů masa, ze kterých si lidé sednou na zadek, protože svíčkovou umí připravit každý.

Zdeněk se také přizná, že ho během natáčení šokovalo, jací lidé mohou provozovat restauraci. „Z hotelu jsem byl vycvičený, že by tam měli dělat normální lidi, s dobrým vybavením. To ale bylo také tragické. Třeba cedník. Na ten si pamatuju dodnes a smál jsem se tomu i při repríze…“

Zdeněk přizná, že si myslel, jak se v kuchyních současnosti bude jen dívat a poflakovat, ovšem Pavel ho zaměstnal filetováním.

Od koho Zdeněk nakonec uslyší: „Šéfe, děláš hezky, ale pomalu…“ A jaké další perličky padnou?

Zdeněk se vrací v nejlepší formě, na vybavení kuchyní ani úroveň znalostí si navíc nebude moci stěžovat. V každém díle Zdeněk Pohlreich představí jednu přední restauraci a jejího šéfkuchaře. Během přípravy menu se společně s hostiteli vrátíme k výrazným a charakteristickým situacím z pořadu Ano, šéfe!, které mají přímou souvislost s tématem rozhovoru kuchařů a zvolenou národní kuchyní. A to nejen formou vyprávění, ale také konkrétních ukázek z pořadu.

Jejich prostřednictvím se divák dozví nejen „drby“ z natáčení, ale také budou odhaleny časté nešvary, které se objevují v českém pojetí předmětné národní kuchyně. Nebudou tedy chybět oblíbená „bulvární“ témata, ale ani inspirace pro diváky.

Vařit ve velkém stylu se bude pod taktovkou šéfa na Primě. Přidejte se mezi milovníky skvělých gastronomických zážitků. V premiéře v pondělí v noci, v repríze následnou neděli dopoledne.

NĚCO NAVÍC! FARMÁŘ HLEDÁ ŽENU

Zpět je i legenda Farmář hledá ženu! Na Primě startuje další řada oblíbené reality show Farmář hledá ženu. Vyberte si svého favorita mezi osmičkou farmářů, kteří se přihlásili do pořadu, aby našli lásku a štěstí. Kdo z nich se bude probírat dopisy od obdivovatelek, a kdo ostrouhá? 

Pořad Farmář hledá ženu dává šanci najít skutečnou lásku v tvrdých podmínkách práce v přírodě. Pět farmářů z osmi dostalo šanci ukázat svoje kvality, ale i nedostatky – a budou doufat, že je jejich spřízněná duše přijme takové, jací jsou! Dopisy plné upřímnosti, výzvy, nečekaná doznání, slzy i zamilované úsměvy. 

Koncept reality show Farmář hledá ženu zůstává se nemění, stejně jako její moderátorka. I touto premiérovou řadou nás provede skvělá a empatická Laďka Něrgešová.

Sledujte na Primě

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JAKÉ PEČIVO VEDE V OBLÍBENOSTI? SPOTŘEBITELÉ MAJÍ JASNO

| Podle Veroniky Wimmerové, jednatelky firmy Zeelandia, která dodává suroviny a přípravky pro pekaře a cukráře, se část zákazníků po pandemii do malých a středních pekáren bohužel nevrátila. Při covidu si totiž zvykli na větší jednorázové nákupy nebo na rozvoz on-line prodejců. Podle Zeelandie jsou obchodní řetězce nejrychleji rostoucím segmentem i díky tomu, že se snaží nabízet nové druhy pečiva v řemeslné kvalitě.

JAK TO BUDE LETOS S MEDEM? VYHLÍDKY (NE)POTĚŠÍ

21.06.2022 | Byť čeští včelaři loni vyprodukovali o více než tisíc tun medu více než v roce 2020, oproti pětiletému průměru předchozích let šlo o pokles o 37 procent. Loňských 6 086 tun medu byl navíc druhý nejhorší výsledek za třináct let a třetí nejhorší za posledních devatenáct let. Jakkoli měla loňská sklizeň do optimální podoby daleko, letos by si milovníci medu mohli i přes výpadek dodávek z Ukrajiny přijít na své s mnohem větší jistotou než v posledních „hubenějších“ letech.

LEVANDULE JEN NA OKRASU? VĚČNÁ ŠKODA, UKRÝVÁ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ LÁTKY

22.06.2022 | V levandulovém údolí se, jak už název napovídá, zaměřují na produkci všemožných výrobků z levandule, kterou pěstují v Chodouni, vesničce situované mezi CHKO Křivoklátsko a Českým krasem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.