BÍLÉ SKVRNY NA JABLKÁCH DĚSÍ SPOTŘEBITELE? NEBEZPEČNÁ CHEMIE?

BÍLÉ SKVRNY NA JABLKÁCH DĚSÍ SPOTŘEBITELE? NEBEZPEČNÁ CHEMIE?

09.02.2023 Jana Čiháková

Po sociálních sítích a po emailech začalo kolovat video o tom, že na jablkách zakoupených v supermarketu se po přelití plodu horkou vodou objeví bílé skvrny. Spotřebitelé se domnívají, že je to zapříčiněno používáním chemikálií pro ošetření jablek, které mohou být zdraví škodlivé. Státní zemědělská a potravinářská inspekce situaci prověřila.

Jedná se o tzv. poplašnou zprávu. S nejvyšší pravděpodobností se ve skutečnosti jedná nikoli o nebezpečné chemikálie, ale o vosky aplikované v tenké vrstvě na povrchu plodů, které se používají jako ochrana před vysycháním pletiv i pro jejich zpevnění. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nepovažuje uvedenou videoprezentaci za pravdivou.

Vosky tvoří poživatelné povlaky, jsou chemicky stálé a fyziologicky zcela nezávadné. Toho se využívá zejména u ovoce a zeleniny z důvodu zamezení ztrát vypařováním, omezení těkání aromatických látek, ale také aby se předešlo mikrobiální infekci, kdy se na povrch plodů uměle aplikuje voskový povlak (např. vosk karnaubský, včelí). Navíc, u řady druhů ovoce se krycí vosková kutikula na povrchu vyskytuje přirozeně.

Při chemickém ošetření smí pěstitel použít pouze schválené účinné látky, jejichž přítomnost SZPI laboratorně ověřuje. Legislativa však neukládá povinnost informovat spotřebitele o voskování plodu.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

CO SE STANE S CENAMI POTRAVIN V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH?

27.03.2023 | Potravinářská komora ČR již několik let varuje všechny zúčastněné strany, zemědělské ministry, celou vládu i další zástupce státní správy před možnými dopady Zelené dohody pro Evropu. „Green Deal“ a jeho dopady změní nevratně Evropu a nebude cesty zpět nebo jen za cenu extrémních výdajů. Bude stále obtížnější produkovat základní potraviny, chovat zvířata či pěstovat suroviny, na které jsme zvyklí. Vše budeme dovážet za vysoké ceny ze třetích zemí a bezpečnost a kvalita potravin významně poklesne.

NÁVRAT LEGENDY NA ČESKÉ POLE: KŘEN SE VRACÍ DO GASTRONOMIE

28.03.2023 | Křen selský patří do české kuchyně stejně jako pivo do české hospody. Ačkoli má pěstování křenu v Česku tradici již od 12. století, postupně z našich polí vymizel do té míry, že až 90 procent jeho nabídky se pokrývá dovozem ze zahraničí. Změnit nepříznivý trend se nyní v rámci Iniciativy ČESKÉ POLE s farmou Český chřest rozhodl velkoobchod makro ČR. Zákazníci makro mohou křen poprvé zakoupit v týdnu od 13. března.

VÍNA Z MIKULOVA OSLOVILA BERLÍN: ZLATÉ MEDAILE JEDOU DOMŮ

21.03.2023 | Vinařství Miroslav Volařík z Mikulova získalo na první soutěži seriálu Zlatá liga, kterou byla Berliner Wine Trophy, velkou zlatou medaili za Pálavu, výběr z cibéb 2021. Další tři vína stejného vinařství získala zlatou medaili.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.